گردگیر پلوس ABS تیبا

2611
گردگیر پلوس ABS

جزئیات محصول

  • تهیه شده از مرغوب ترین مواد اولیه
  • سازگار با تمامی شرایط آب و هوایی

گردگیر قطعه ای است که وظیفه اصلی آن محافظت از قطعات داخلی در برابر ریزگردها و غبار و گردهای موجود در هوا است که شامل قطعاتی می شود که روغن کاری شده و یا گیریس کاری شده اند و بابت جلوگیری از پس دادن روغن موجود در قطعات است.

در اینجا باید به این نکته متذکر شویم که در خرید گردگیرها بسیار دقت شود و قطعه ای با کیفیت بالا را خریداری کنیم. زیرا گردگیر ها در افزایش زمان عمر سایر قطعات دیگر خودرو و همچنین خرابی خود گردگیر اثر بسیار مهمی دارد.در خودروهای قدیمی به دلیل یکی بودن دیفرانسیل و پلوس خودرو از گردگیر استفاده نمی شد و به همین دلیل در جاده ها هنگامی که مسیر بسیار نامناسب باشد با هم حرکت کرده و با هم تمامی قطعات متصل جابجا می شوند ولی در اتومبیل های جدید قطعات از هم جدا شده اند تا از خرابی بیشتر جلوگیری شود به همین دلیل در همان مسیرهای نا مناسب هر قطعه ای جداگانه شروع به حرکت می کند و جابجا می شوند که در اینجا به یکی از وظایف گردگیر اشاره می شود. برای حرکت این قطعات باید روغن کاری شوند و اگر گردگیر روی قطعه نباشد و قرار نگیرد گریس موجود در قطعه ها پس داده و از بین می رود که این امر باعث صدمه زدن به قطعه و خود گردگیر می شود.

در این مقاله چند نمونه از گردگیرها را توضیح می دهیم:

گردگیر پلوس:

یکی از مهمترین قطعات سیستم جلوبندی اتومبیل پلوس می باشد که وظیفه منتقل کردن نیروی حرکتی از موتور به تایرها را دارد که در این قطعه مهمترین عامل که باعث از بین رفتن آن می شود خرابی گردگیر است

این نوع گردگیر مابین چرخ و گیربکس نصب می گردد در ناحیه ای که نیرو در حال انتقال است. به دلیل مکان قرارگیری گردگیر در سیستم خودرو و ارتباط مستقیم آن با گیرس موجود در گیربکس بسیار حساس بوده و بعد از مدتی از بین می رود و فاسد می شود که این فاسد شدن منجر به آسیب های جدی تر در قطعه و پارگی آن می شود که در نهایت باعث پس دادن گیریس می شود و همچنین باعث قفل کردن موتور و از بین رفتن آن می شود. گردگیرها در بعضی اوقات به آب بندی خودرو کمک می کند.

اگر گردگیر دچار خرابی باشد به طوری که گرد و غبار به سر گیربکس و سر پلوس برسد خرابی این دو قطعه 100% امکان پذیر است.

در این صورت متذکر می شویم که حتما از سلامت گردگیرها بررسی به عمل آید و از جنس خوب و با کیفیت استفاده شود. که به همین دلیل شرکت ها در بازار داغ رقابت رو به سوی قطعه با کیفیت آورده اند تا با استفاده از قطعات و لاستیک های با دوام در این بازار خود را ثابت می دارند.

در مورد یکی دیگر از ویژگی های این قطعه می شود به این مورد اشاره کرد که اگر گردگیرها ضد روغن نباشند که عموماً گردگیرها با قیمت پایین در بازار از این دسته هستند در زمان استفاده بسیار اندکی با گریسی که در پلوس وجود دارد برخورد می کنند که این برخورد باعث می شود گردگیر از حالت عادی خود خارج شود و مقاومت خود را از دست بدهد پس بنابراین گردگیرهای ضد روغنی تحمل بالاتر و کیفیت بهتری دارند.

گردگیر کمک عقب خودرو:

این نوع گردگیرها به روی قطعه کمک عقب خودرو قرار میگیرند. و وظیفه آنها نیز دقیقا همان وظیفه ی سایر گردگیرها است، محافظت از قطعه ایست که به روی آن قرار می گیرد و نصب می شود، وظیفه این قطعه همانطور که قبلا ذکر شد حفاظت از سایر قطعات درونی است .

در آخر توصیه می شود که از قطعه با کیفیت استفاده شود زیرا اگر چه قیمت این قطعه نسبت به سایر قطعات اتومبیل کمتر باشد ولی به مرور تعویض و دستمزد کار استادکار هزینه بر است و هم اینکه باعث از بین رفتن و خرابی سایر قطعات می شوند