سیبک زیر اکسل سمند

2917
سیبک زیر اکسل

جزئیات محصول

  • تهیه شده از مرغوب ترین مواد اولیه
  • سازگار با تمامی شرایط آب و هوایی

سیبک زیر اکسل یا همان سیبک زیر کمک قطعه ای می باشد که به صورت کروی بوده که از به هم پیوستن چندین اجزا که کمترین اصطکاک را به هم دارند تشکیل شده است و همان طور که از نام این قطعه پیداست در زیر اکسل خودرو نصب می شود.

سیبک زیر اکسل یکی از قطعات اصلی و کلیدی در سیستم تعلیق یا همان جلوبندی خودرو می باشد

و به همین رو باید به کیفیت و طریقه تولید ان بسیار توجه شود و به همین علت شرکت تفتان پارت ایرانیان با توجه ویژه و خاص به این نوع محصول به تولید این قطعه در کارخانه خود پرداخته و محصولی را تولید کرده که دارای 24 ماه ضمانت بی قید و شرط تعویض قطعه می باشد که این مطلب گواه از اطمینان صددرصد به محصولات خود می باشد.

اجزای تشکیل دهنده سیبک زیر اکسل

یک سیبک زیر اکسل از چندین قسمت تشکیل شده است که از به هم پیوستن این اجزا سیبک زیر اکسل ساخته می شود که در ادامه به این اجزا و مواد تشکیل دهنده این آن و هم چنین کیفیت و تولید آنها اشاره می شود.

1-بال پین: یکی از قطعات تشکیل دهنده سیبک زیر اکسل بال پین می باشد که جنس آن از فولاد سخت بوده که عملیات کوره ای حرارتی و القایی برای دوام بیشتر بر روی ان انجام میگیرد.

2-مهره:اجزای دومی که در قطعه زیر اکسل وجود دارد مهره می باشد که مهره ای که در سیبک شرکت تفتان پارت از آن استفاده می شود از بهترین نوع کیفیت مهره بهره گرفته شده است.

3-کفشک:کفشک یا کفشکی قسمت دیگری از اجزا تشکیل دهنده زیر اکسل می باشد که قسمت انتهای بال پین که به صورت دایره ای است درون آن قرار می گیرد جنس کفشک از کائوچو بوده که کائوچو استفاده شده در تولید سیبک زیر اکسل تفتان پارت از بهترین نوع که ساخت کشور مالزی است استفاده می شود.

4-گردگیر:گردگیر که جنس آن از CRبوده که از بهترین نوع کیفیت گردگیر در قطعات خودرو می باشد.

5-بدنه:بدنه یا همان تنه اصلی زیر اکسل که دارای رزوه می باشد که تعداد رزوه های سیبک زیر اکسل تفتان پارت بر اساس آزمایشاتی که تیم کنترل کیفیت و تیم بررسی محصولات تفتان پارت انجام داده اند 7دور رزوه بوده که این امر باعث بستن بهتر زیر اکسل بر روی ماشین و جلوگیری از لقی و شل بودن آن می شود.

6-پولکی:قسمت انتهای زیر اکسل پولکی می باشد که در انتهای زیر اکسل قرار می گیرد.

7-فنر:فنر که در قسمت های بالا و پایین گردگیر برای محکم شدن گردگیر بسته میشود.

8-گریس:گریس که برای روان تر حرکت کردن بال پین از آن استفاده می شود و جنس و کیفیت گریسی که در سیبک های شرکت تفتان پارت از آن استفاده می شود مولی کوت بوده که از بهترین نوع گریس تولید شده در دنیا می باشد.

با توجه به توضیحات بالا باید به این مطلب دقت نمود که عدم توجه به هر یک از این اجزا در هنگام تولید منجر به خرابی قطعه می شود و خسارت های جبران ناپذیری را برا ی ما به همراه خواهد داشت.

دلایل خرابی سیبک زیر اکسل

باید به این نکته اشاره کرد که خرابی هر یک از اجزا تشکیل دهنده سیبک باعث آسیب به آن میشود که در ذیل به برخی از این موارد اشاره می کنیم :

1-عدم بسته شدن صحیح قطعه تو سط افراد نا کار آمد و بی تجربه

2-پاره شدن گردگیر

3-زنگ زدگی و خوردگی

4-شکستن یا ترک خوردن

این عوامل از عمده دلایل خرابی سیبک زیر اکسل بوده که باعث بروز مشکلات ذیل برای خودرو میشود:

1-بهم خوردن زاویه چرخ ها

2-بهم خوردن توازن فرمان خودرو

3-شنیده شدن صداهای غیر متعارف از جلوبندی ماشین

4-خودرو در دست اندازها از حالت معمول خارج می شود و یا به اصطلاح گیج می زند.

نتیجه گیری

در پایان و با توجه به مواردی که در بالا اشاره شد باید به این نکات توجه کرد که عدم استفاده از محصولات با کیفیت و شناخته شده در بازار قطعات یدکی خودرو و توجه بیش از اندازه به قیمت محصولات و عدم توجه به اصل بودن قطعات و همچنین محصولاتی که تولید کشور خودمان می باشد خسارت های جبران ناپذیری را به اقتصاد خود و جامعه وارد خواهد کرد