برق دزدی ماشین

زمان تقریبی مطالعه : 7 دقیقه
تاریخ انتشار : 1398/06/13
تعداد بازدید : 391

برق دزدی ماشین به چه معناست ؟ روش های تشخیص آن برق دزدی بیان میشود

برق دزدی در واقع یک اصطلاح می باشد و به این معنا است که وسیله یا قطعه ای در اتومبیل شما وجود دارد که باعث می شود در زمان خاموش بودن خودروی شما ، انرژی باتری با این که ماشین کار نمی کند در حال مصرف شدن باشد و باتری خالی کند ( خودروی شما حتی در زمان خاموش بودن نیزبرق مصرف می کند ) و این مشکلی می باشد که صد در صد باتری خودروی شما را خراب می کند و منجر به از کارافتادن باتری خودرویتان می شود و شما باید باتری خودرویتان را تعویض کنید و اگر دلیل برق دزدی خودروی شما معلوم نشود این داستان ها ادامه خواهد داشت .

دلایل برق دزدی ماشین چیست :
برق دزدی خودرو دلایل مختلفی دارد که مهم ترین آن ها را در سه چیز می توان دانست :
 برق دزدی توسط دزدگیر
 برق دزدی توسط ضبط ماشین
 برق دزدی توسط قفل مرکزی
البته برق دزدی وایر شمع نیز از موارد رایجی است که در برق دزدی ماشین وجود دارد و دلیل آن نیز خراب بودن کویل و وایرها و بوت ها می باشد که در صورت خرابی آنها جرقه به شمع ها نمی رسد و مستقیم به بدنه می خورد و شما زمانی که به بدنه ی خودرو برخورد می کنید احساس برق گرفتگی می کنید . برای جلوگیری از این امر خیلی مهم است که از قطعه با کیفیت استفاده شود و وایرها معیوب نباشد که شرکت تفتان پارت ایرانیان کننده قطعات جلو بندی و برقی – موتوری با دارا بودن استاندارد های ایران شما را در این امر آسوده خاطر می کند .
وایر شمع شرکت تفتان پارت از جنس سیلیکون می باشد که تا 200 درجه ی سانتی گراد تحمل گرما را دارد و مانع از ذوب شدن سیم وایر می شود و سری که به کویل وصل است از جنس برنج می باشد و با دارا بودن نخ ابریشم داخل سیم باعث برق رسانی بهتر به شمع ها می شود .
برق دزدی ماشین به چه معناست
روش تشخیص دادن و تست برق دزدی در خودرو :
برای تشخیص برق دزدی دو راهکار وجود دارد .
راهکار اول :
در ابتدای کار برای فهمیدن برق دزدی خودرو ، بهتر است که اتصالات باتری چک شود که رسوب نداشته باشند یا شل نشده باشند .
در ادامه کار و قدم اول برای فهمیدن برق دزدی ماشین باید سر مثبت باتری را باز کنیم .
در قدم دوم کار دستگاه آمپر متر را بین باتری و سر مثبت باتری می گذاریم .
قدم سوم از کسی بخواهید کمکتون کند و دستگاه آمپر متر را نگه دارد .
قدم چهارم چک کردن آمپر متر می باشد که باید شما تک تک فیوز ها را بکشید و جا بندازید تا متوجه شوید کدام فیوز با مشکل مواجه شده است .
قدم پنجم حال اگر هر یک از فیوزها در دستگاه آمپر متر عدد صفر را نشان داد به این معنی است که آن فیوز و قطعات متصل به آن مشکل دارد .
برق دزدی ماشین چیست ؟
برق دزدی
راهکار دوم :
قدم اول یک لامپ کوچک با ولتاژ 12 ولت تقریبا 2 تا 3 آمپر که شبیه لامپی است که پشت صفحه کیلومتر داشبورد قرار گرفته است ، آماده کنید .
در قدم دوم سوئیچ را از روی استارت خودرو بردارید .
قدم سوم همه ی چراغ ها و تجهیزات برقی خودرو را خاموش بکنید .
قدم چهارم همه ی درب های خدرو را چک کنید حتی درب صندوق عقب را که بسته باشد .
( اگر خودرویتان دارای سیستم دزدگیرمی باشد حتما با کمک وسیله ای کلید فشاری مربوط به درپوش موتور یا همان کاپوت را به صورت بسته و
فشرده قرار دهید که دزدگیر باعث باز شدن درب کاپوت نشود .)
قدم پنجم درب پوش موتور یا کاپوت را بالا بزنید .
قدم ششم این است که کابل جریان منفی را از نقطه ی وصل شدن به باتری جدا کنید .
قدم هفتم با دست کابل جریان منفی را به بدنه ی لامپی که گفته شد تهیه شود وصل کنید و انتهای لامپ یعنی قسمت سربی مانند را به قطب منفی باتری خودرو بچسبانید .
قدم هشتم اگر بعد از زمان خیلی کوتاه تقریبا 2 تا 3 ثانیه لامپ به صورت کم نور و ضعیف روشن شد و دوباره خاموش شد می توانیم بفهمیم که ماشین شما در حالت خاموش و ساکن دارای برق دزدی نمی باشد و اما اگر لامپ باز هم روشن باقی ماند و خاموش نشد می فهمیم که ماشین شما دارای برق دزدی است که در ابتدا باید دزدگیر چک شود چون اولین دلیل این برق دزدی می توان سیستم دزدگیر باشد .
برق دزدی خودرو

دیگر مقالات