راه های افزایش شتاب خودرو

زمان تقریبی مطالعه : 5 دقیقه
تاریخ انتشار : 1398/06/27
تعداد بازدید : 121

در این مقاله با نحوه افزایش شتاب خودرو و راهکار های آن آشنا میشویم

معمولا خودروها بعد از چند سال کارکرد افت شدیدی در توانی که اول داشتند پیدا میکنند .به موقع تعویض کردن روغن موتور باعث میشود که همیشه موتور ماشین قدرت و توانایی اولیه خودش رو از دست ندهد و از آسیب جدی جلوگیری شود.

برای اینکه موتور ماشین همیشه سالم و از حرارت بالایی برخوردار نباشد، باید راه های ورودی هوا همیشه چک بشود و از مقاومت و فن موتور مطمئن شوید. خودرو های سواری از مقاومت و رله و سنسور ها بخوردار هستن که با توجه به بالا رفتن حرارت موتور سنسور دستور خنک کردن موتور را به دستگاه موتور فن میدهد.

در خودروها قطعه ای به نام کاتالیست وجود دارد که مکانیک ها به آن کاتالیزور می گویند. وظیفه کاتالیست این است که سعی بر این دارد همیشه هوای تنفسی ماشین تمیز باشد. هرچند سال یکبار باید صحت و سالم بودن این قطعه بررسی شود. خرابی این قطعه باعث گرفتن شتاب و بالا بردن مصرف سوخت میشود .

از سالم بودن تزریق بنزین از صافی بنزین مطمئن باشید، هر دوسه بار تعویض روغن موتور ماشین این صافی توصیه به تعویض میشود .تعویض نکردن این قطعه باعث افت پاشش بنزین میشود و مسیر ورودی پاشش بنزین به محفظه احتراق رو مختل میسازد .

برای تنظیم هوای ورودی ماشین قطعه ای بنام استپر وجود دارد که این قطعه وظیفه تنظیم هوای ورودی و راه تنفسی و تنظیم سوخت را برعهده دارد که علائم خرابی این قطعه میتوان گاز خوردن ماشین و حتی افت فشار گاز و خام سوزی میشود .

فیلتر روغن و فیلتر هوای داخل موتور ماشین رو همراه با تعویض روغن انجام بدهید این امر باعث عمر بالای موتور و همچنین تنفس ماشین میشود

از سالم بودن دسته موتور های خودروی خود اطلاع داشته باشید چون در شتاب گیری خودرو کمک زیادی میکند یکی از وظایف دسته موتور ها هندلینگ بهترو پاسخوگویی بهتر موتور میباشد

از بهترین راههای قدرت و استقامت خودرو لاستیک و رینگ های مناسب و استاندارد میباشد کمک به نرم بودن و عمر بلند سیستم تعلیق میشود

یکی از بهترین راه برای افزایش طول عمر بالا و افزایش شتاب خودرو روغن رسانی و سالم بودن پمپ روغن میباشد و زمانی که روغن موتور شما از کیفیت بالایی برخورد دار باشد کمک به خنک کردن موتور ماشین شما میشود.

استفاده از کیت های هوای سرد هم باعث خنک شدن موتور میشود که این امر باعث بهتر کار کردن موتور و عملکرد بهتر میشود وعمر موتور را بالا میبرد و استفاده از کیت ها باعث پایین اومدن مصرف سوخت و وهمچنین باعث فشار بیشتر در سیلندر و میزان شتاب گیری و گشتاور را افزایش می دهد.

برای افزایش شتاب خودرو سیستم برق ماشین کمک زیادی به انفجار داخل محفظه احتراق میکند شمع ها این وظیفه رو بر عهده دارند از تعویض کردن به موقعه شمع ها اجتناب نکید تعویض این قطعه به سیستم قدرت رسانی به موتور و محفظه احتراق کمک زیادی میکند و درا خر ارتفاع خودرو به افزایش شتاب خودرو کمک خیلی زیادی میکند ارتفاع کم کردن اتاق با لاستیک

دیگر مقالات